Aldatılma Korkusu ve Sebepleri

featured
Share

Share This Post

or copy the link

Aldatılmayı sadece cinsel olarak düşünmek yanlış olur. Çiftler arasında genel anlamda var olan kandırılma duygusu da oldukça önemlidir. Kadınlar aldatılma üzerinde erkeklerden daha çok dururlar. Hatta bazı durumlarda ortada herhangi bir aldatma olmasa dahi varmış gibi gereğinden fazla şüpheci davranabilirler. Bu durumlarda genellikle hamilelik dönemlerinde çok fazla görülür.

Erkekler Hamilelik Döneminde Aldatır mı?

Bu konuda yapılan araştırmalar erkeklerin eşlerini hamilelik dönemlerinde daha fazla aldattıklarını ortaya koymuştur. Ancak araştırmalarda çıkan oranlar sürekli olarak değişmektedir. Aldatma sıklığı bazı araştırmalarda %2 oranında çıkarken bazılarında ise %15 oranında çıkmaktadır.

Hamilelikte Neden Aldatma Fazla Görülür?

Aldatılma korkusu kadınlarda hamilelik döneminde daha fazla görülmekte. Bu durumun haklı yanları mevcut. Örneğin bazen çiftler kötü giden evliliklerini kurtarmak amacıyla çocuk sahibi olmak isterler. Ancak bu durum sorunların daha fazlalaşmasına sebep olacaktır. Erkek eğer aldatıyorsa hamilelik döneminde bu çok daha fazla olacaktır. Dolayısıyla hamile kalmak bunun için bir kurtuluş yolu değildir.

Hamilelik döneminde öncelikler değişecektir. Bu da erkek tarafından istenmeyen bir durumdur. Kafasında cinsellik yerleşmiş olan bir erkek elbette bu dönemde de aldatmaya eğilimli olabilir. Buradaki temel ayrım ise kadın ve erkeğin aldatmaya yaklaşımlarının çok farklı olmasıdır. Erkek, kendisi aldattığında bunu çok fazla önemsemez ancak kadın kendisini aldattığında bunu bir gurur meselesi yapacaktır. Bu bakımdan aldatılma karşısında verecekleri tepkiler de çok farklıdır. Bazı kadınlar bu kocasının mutluluğu için bu durumu görmezden gelebilirler. Ancak bu görmezden gelme durumu da işlerin daha büyümesine sebep olabilir. Eğer eşlerden bir tanesi aldatıldığını düşünüyorsa bu konuda ilk olarak medeni bir şekilde konuşarak çözüm bulma yoluna gidilebilir.

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected
Aldatılma Korkusu ve Sebepleri
Login

To enjoy E-Okur privileges, log in or create an account now, and it's completely free!