5 Nisan 2020 Dolar ve Euro Ne Kadar Oldu? Kur Yükselişini Sürdürecek mi?

Euro ve Dolar’daki son durum takip edilmeyi sürdürüyor. Dolar geçtiğimiz haftayı ciddi bir yükselişle kapatmıştır. Yüzde 1,81 oranında artan Dolar fiyatlarıyla beraber Euro fiyatları da yüzde 1,07 oranında değer kazandı.

Küresel piyasaları derinden etkileyen koronavirüs nedeniyle piyasalardaki hareketlilik devam ediyor. Euro 5 Nisan 2020’de güncel artışını sürdürüyor. Bir önceki kapanışı 7,28 olan Euro/TL kuru bugün 7,2735’ten alınıyor. Euro satış ise 7,30 olarak işlem görüyor.

ADVERTISEMENT

Dolar Ne Kadar?

Dolar kuru da koronavirüs sebebiyle artış eğiliminde. Bir önceki kapanışı 6,73 TL’den tamamlayan Dolar kuru bugün de aynı fiyattan alıcı buluyor.

Uzmanlar hem Euro’da hem de Dolar’da ilerleyen günlerde nasıl bir eğilimin olacağını henüz paylaşmadı. Ancak koronavirüs etkisi sebebiyle bir süre daha serbest piyasada döviz fiyatlarının artış göstereceği düşünülüyor. Aynı şekilde altın fiyatlarındaki yükseliş de devam ettiği için bu durumun döviz kuruna etki edeceği düşünülüyor.

Döviz ve altın fiyatlarının günlük takibini yapabileceğiniz sitemizde ayrıca banka ve krediler hakkında da güncel bilgilere sahip olabilirsiniz. Kredivebanka.net olarak her geçen gün ekonomi haberleri, kredi haberleri, banka haberleri ve tüm bankalar hakkındaki bilgileri sizlerle paylaşırken bu konuda ihtiyaç duyacağınız her süreci de yine sitemizden takip etmeyi sürdürebilirsiniz.

ADVERTISEMENT